Doç. Dr. Seçil Vural

Merhaba!

Ben Seçil Vural, dermatoloji uzmanıyım ve 2020 yılında alanımda doçent ünvanı aldım. Bu platformda sizinle deri hastalıkları ve güncel tedavileri, sağlıklı bir deri için yapılması gerekenleri ve güzel yaşlanma ilkelerini anlatmayı amaçlıyorum. Amacım, güncel dermatolojik bilgi ve deneyimleri, bilimsel içerikleri düzenli olarak alanında yetkin biri olarak sizlerle paylaşmak.
Tıp eğitimimi 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp’ta tamamladım. Ardından 2007 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladım. 2012 yılında Dermatoloji uzmanı ünvanı ile devlet hizmet
yükümlülüğümü yerine getirmek üzere Adıyaman Besni Devlet Hastanesine atandım. 2014 yılında Ankara Ünivesitesine hocalarımın daveti ile döndüm ve 2017 yılına kadar öğretim görevlisi olarak bu kurumda görev yaptım. 2015 yılında altı ay Münih Ludwig Maximilian Üniversitesinde deri kanserlerindeki görüntüleme yöntemleri üzerinde çalışmak üzere bulundum. 2017 yılında Ankara Üniversitesinden ayrılarak bu defa sedef hastalığı ve Behçet hastalığı üzerine araştırma yapmak için TUBITAK 2219 doktora sonrası araştırma bursu ile Münih Ludwig Maximilian Üniversitesinde çalışmaya başladım. 2019 yılında Koç Üniversitesi Hastanesinde çalışmaya başladım. 2019 yılında L’OREAL UNESCO Bilim kadınları programında ödül aldım. 2020 yılında Bilim akademisi tarafından verilen BAGEP ödülünü ve ÇYDD tarafından verilen Türkan Saylan Bilim ödülünü aldım.

Halen Koç Üniversitesi bünyesinde yer alan KUTTAM’da kendi araştırma grubumla EADV Research proposal ve TUBITAK 1001 başta olmak üzere birkaç bütçe desteği ile psoriazis, Behçet hastalığı, hidradenitis suppurativa ve deri kanserleri üzerine araştırma yürütüyorum. Uzun süredir birçok dergide bilimsel makaleleri değerlendiriyorum, son olarak 2023 yılı itibari ile International Journal of Dermatology’de editör yardımcılığı görevi yürütüyorum.
Çalışmalarım birçok bilimsel prestijli dergide yayımlandı. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası birçok dermatoloji derneği ve çalışma grubunun aktif üyesiyim (European Academy of Dermatology and Venereology, ESDR, International Society of Dermatology, European Society of Pediatric Dermatology, EADV Acne, Rosacea, Hidradenitis Supprativa Task force, European Hidradenitis Suppurativa Forum, TDD Behçet hastalığı çalışma grubu yönetim kurulu, TDD Bilimsel araştırmalar çalışma grubu yönetim kurulu, TDD Dermatoonkoloji çalışma grubu).

Başlıca ilgi alanlarım akne ve akne grubu hastalıklar, psoriazis, hidradenitis suppurativa, deri kanserleri, deri kanserlerinde tanı yöntemleri ve pediatrik dermatolojidir. Poliklinik ve hasta takibini Koç Üniversitesi hastanesinde yapıyorum.

Sevgiler,
Seçil Vural

 

Başlıca klinik ilgi alanları :

 • Akne grubu hastalıklar,
 • Psoriasis (Sedef hastalığı),
 • Hidradenitis suppurativa,
 • Dermatoonkoloji,
 • Dermatoskopi,
 • Behçet Hastalığı,
 • Genel dermatoloji.

Akademik 

 • 2020’de doçent unvanı aldı.
 • 2020’de Bilim Akademisi tarafından verilen BAGEP ödülünü almaya hak kazandı.
 • 2020 yılında 10. Türkan Saylan Bilim ödülünün sahibi oldu.
 • 2019’da L’OREAL-UNESCO Genç Bilim Kadını ödülü aldı.
 • 2015-2018 yılları arasında Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda araştırmacı ve klinisyen olarak bulundu.
 • Dermatolojik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyesi.
 • International Journal of Dermatology dergisi editörü.
 • European Academy of Dermatology and Venereology ve European Society of Dermatological Research, Türk Dermatoloji Derneği, TDD Nadir görülen Hastalıklar Çalışma Grubu ve Türk Dermatoloji Derneği Psoriasis Çalışma Grubu üyesi.

Tel:

0850 250 8250

Adres:

Koç Üniversitesi Hastanesi, Davutpaşa Caddesi No:4 34010 Topkapı, İstanbul, Türkiye